475/1990 Zb.

Časová verzia predpisu účinná od 24.11.1990

Obsah zobrazeného právneho predpisu má informatívny charakter.

475
NAŘÍZENÍ VLÁDY
České republiky
ze dne 2. listopadu 1990,
kterým se určují pověřené obecní úřady
Vláda České republiky stanoví podle § 60 zákona České národní rady č. 367/1990 Sb., o obcích (obecní zřízení):
§ 1
Výkonem státní správy v rozsahu uvedeném v zákoně České národní rady o obecním zřízení1) se v územních obvodech, které stanoví okresní úřady,2) pověřují obecní úřady (dále jen „pověřený obecní úřad“) uvedené v příloze.
§ 2
Toto nařízení nabývá účinnosti dnem voleb do zastupitelstev v obcích v roce 1990.
Pithart v. r.
Příloha k nařízení vlády České republiky č. 475/1990 Sb.
Seznam pověřených obecních úřadů
Okres Benešov:
Benešov, Týnec nad Sázavou, Vlašim, Votice;
Okres Beroun:
Beroun, Hořovice;
Okres Kladno:
Kladno, Slaný, Velvary;
Okres Kolín:
Český Brod, Kolín, Kostelec nad Černými lesy, Kouřim;
Okres Kutná Hora:
Čáslav, Kutná Hora, Sázava, Uhlířské Janovice, Zruč nad Sázavou;
Okres Mělník:
Kralupy nad Vltavou, Mělník, Neratovice;
Okres Mladá Boleslav:
Benátky nad Jizerou, Bělá pod Bezdězem, Mladá Boleslav, Mnichovo Hradiště;
Okres Nymburk:
Lysá nad Labem, Městec Králové, Nymburk, Pečky, Poděbrady;
Okres Praha-východ:
Brandýs nad Labem-Stará Boleslav, Čelákovice, Odolena Voda, Říčany, Úvaly;
Okres Praha-západ:
Černošice, Hostivice, Jílové u Prahy, Mníšek pod Brdy, Roztoky;
Okres Příbram:
Březnice, Dobříš, Příbram, Rožmitál pod Třemšínem, Sedlčany;
Okres Rakovník:
Jesenice, Nové Strašecí, Rakovník;
Okres České Budějovice:
České Budějovice, Hluboká nad Vltavou, Lišov, Nové Hrady, Trhové Sviny, Týn nad Vltavou, Zliv;
Okres Český Krumlov:
Český Krumlov, Horní Planá, Kaplice, Vyšší Brod;
Okres Jindřichův Hradec:
České Velenice, Dačice, Jindřichův Hradec, Nová Bystřice, Slavonice, Suchdol nad Lužnicí, Třeboň;
Okres Pelhřimov:
Humpolec, Kamenice nad Lipou, Pacov, Pelhřimov, Počátky;
Okres Písek:
Milevsko, Mirotice, Písek, Protivín;
Okres Prachatice:
Netolice, Prachatice, Vimperk, Volary;
Okres Strakonice:
Blatná, Strakonice, Vodňany, Volyně;
Okres Tábor:
Bechyně, Mladá Vožice, Soběslav, Tábor, Veselí nad Lužnicí;
Okres Domažlice:
Domažlice, Holýšov, Horšovský Týn, Kdyně, Poběžovice, Staňkov;
Okres Cheb:
Aš, Cheb, Mariánské Lázně;
Okres Karlovy Vary:
Karlovy Vary, Nejdek, Ostrov, Teplá, Toužim, Žlutice;
Okres Klatovy:
Horažďovice, Kašperské Hory, Klatovy, Nýrsko, Plánice, Sušice, Železná Ruda;
Okres Plzeň-jih:
Blovice, Dobřany, Nepomuk, Přeštice, Starý Plzenec, Stod;
Okres Plzeň-sever:
Kralovice, Manětín, Město Touškov, Nýřany, Plasy, Třemošná;
Okres Rokycany:
Radnice, Rokycany, Zbiroh;
Okres Sokolov:
Horní Slavkov, Chodov, Kraslice, Kynšperk nad Ohří, Loket, Sokolov;
Okres Tachov:
Bezdružice, Bor, Planá, Stříbro, Tachov;
Okres Česká Lípa:
Cvikov, Česká Lípa, Doksy, Jablonné v Podještědí, Mimoň, Nový Bor;
Okres Děčín:
Benešov nad Ploučnicí, Česká Kamenice, Děčín, Rumburk, Šluknov, Varnsdorf;
Okres Chomutov:
Chomutov, Jirkov, Kadaň, Klášterec nad Ohří, Vejprty;
Okres Jablonec nad Nisou:
Jablonec nad Nisou, Tanvald, Železný Brod;
Okres Liberec:
Český Dub, Frýdlant, Hrádek nad Nisou, Chrastava, Liberec, Nové Město pod Smrkem;
Okres Litoměřice:
Libochovice, Litoměřice, Lovosice, Roudnice nad Labem, Štětí, Úštěk;
Okres Louny
Louny, Podbořany, Žatec;
Okres Most:
Litvínov, Most;
Okres Teplice:
Bílina, Duchcov, Krupka, Teplice;
Okres Ústí nad Labem:
Ústí nad Labem;
Okres Havlíčkův Brod:
Havlíčkův Brod, Golčův Jeníkov, Chotěboř, Ledeč nad Sázavou, Přibyslav, Světlá nad Sázavou;
Okres Hradec Králové:
Hradec Králové, Chlumec nad Cidlinou, Nový Bydžov, Smiřice, Třebechovice pod Orebem;
Okres Chrudim:
Heřmanův Městec, Hlinsko, Chrast, Chrudim, Skuteč, Třemošnice;
Okres Jičín:
Hořice, Jičín, Kopidlno, Lázně Bělohrad, Nová Paka, Sobotka;
Okres Náchod:
Broumov, Červený Kostelec, Česká Skalice, Hronov, Jaroměř, Náchod, Nové Město nad Metují, Police nad Metují, Teplice nad Metují;
Okres Pardubice:
Holice, Lázně Bohdaneč, Chvaletice, Pardubice, Přelouč;
Okres Rychnov nad Kněžnou:
Dobruška, Kostelec nad Orlicí, Opočno, Rokytnice v Orlických horách, Rychnov nad Kněžnou, Týniště nad Orlicí, Vamberk;
Okres Semily:
Jilemnice, Lomnice nad Popelkou, Rokytnice nad Jizerou, Semily, Turnov;
Okres Svitavy:
Jevíčko, Litomyšl, Moravská Třebová, Polička, Svitavy;
Okres Trutnov:
Dvůr Králové nad Labem, Hostinné, Svoboda nad Úpou, Špindlerův Mlýn, Trutnov, Úpice, Vrchlabí, Žacléř;
Okres Ústí nad Orlicí:
Česká Třebová, Choceň, Jablonné nad Orlicí, Králíky, Lanškroun, Letohrad, Ústí nad Orlicí, Vysoké Mýto, Žamberk;
Okres Blansko:
Adamov, Blansko, Boskovice, Letovice;
Okres Brno-venkov:
Ivančice, Kuřim, Rosice, Šlapanice, Tišnov, Židlochovice;
Okres Břeclav:
Břeclav, Hustopeče, Klobouky, Mikulov, Pohořelice;
Okres Hodonín:
Bzenec, Hodonín, Kyjov, Strážnice, Velká nad Veličkou, Veselí nad Moravou, Ždánice;
Okres Jihlava:
Jihlava, Polná, Telč, Třešť;
Okres Kroměříž:
Bystřice pod Hostýnem, Holešov, Hulín, Chropyně, Koryčany, Kroměříž, Morkovice-Slížany;
Okres Prostějov:
Konice, Němčice nad Hanou, Prostějov;
Okres Třebíč:
Hrotovice, Jaroměřice nad Rokytnou, Jemnice, Moravské Budějovice, Náměšť nad Oslavou, Třebíč;
Okres Uherské Hradiště:
Bojkovice, Uherské Hradiště, Uherský Brod, Uherský Ostroh;
Okres Vyškov:
Bučovice, Rousínov, Slavkov u Brna, Vyškov;
Okres Zlín:
Brumov-Bylnice, Luhačovice, Napajedla, Otrokovice, Slavičín, Valašské Klobouky, Vizovice, Zlín;
Okres Znojmo:
Hrušovany nad Jevišovkou, Miroslav, Moravský Krumlov, Vranov nad Dyjí, Znojmo;
Okres Žďár nad Sázavou:
Bystřice nad Pernštejnem, Nové Město na Moravě, Velká Bíteš, Velké Meziříčí, Žďár nad Sázavou;
Okres Bruntál
Bruntál, Horní Benešov, Město Albrechtice, Moravský Beroun, Krnov, Rýmařov, Vrbno pod Pradědem, Zlaté Hory;
Okres Frýdek-Místek:
Frýdek-Místek, Frýdlant nad Ostravicí, Jablunkov, Třinec;
Okres Karviná:
Bohumín, Český Těšín, Havířov, Karviná, Orlová;
Okres Nový Jičín:
Bílovec, Frenštát pod Radhoštěm, Fulnek, Kopřivnice, Nový Jičín, Odry, Příbor, Studénka;
Okres Olomouc:
Hlubočky, Litovel, Olomouc, Šternberk, Uničov;
Okres Opava:
Hlučín, Kravaře, Opava, Vítkov;
Okres Přerov:
Hranice, Kojetín, Lipník nad Bečvou, Přerov;
Okres Šumperk:
Hanušovice, Javorník, Jeseník, Mohelnice, Šumperk, Zábřeh;
Okres Vsetín:
Karolínka, Rožnov pod Radhoštěm, Valašské Meziříčí, Vsetín.
1)
§ 14 ods. 2 písm. b) zákona SNR č. 79/1978 Zb. o štátnej správe v školstve v znení neskorších predpisov (úplné znenie č. 50/1984 Zb.)
2)
Zákon č. 71/1967 Zb. o správnom konaní (správny poriadok).